| Part Number | T50SL7.NN6P |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Wire/Cable Tie Type | Standard, Locking |
| Bundle Diameter | 1.34" (34.00mm) |
| Length | 0.541' (165.00mm, 6.50") |
| Width | 0.181" (4.60mm) |
| Mounting Type | Push Mount, Winged Arrowhead |
| Tensile Strength | 50 lbs (22.68 kg) |
| Features | - |
| Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Natural |
Manufacturer: HellermannTyton
Description: ARROWHEAD DOMED 50LB 6.3"
In Stock: 0
Manufacturer: HellermannTyton
Description: DMD FIRTREE MNT 45LB 6.69"L BLK
In Stock: 0
Manufacturer: HellermannTyton
Description: ARROWHEAD WING TIE 50LB. 6.5"
In Stock: 0
Manufacturer: HellermannTyton
Description: ARROWHEAD WING TIE 50LB. 6.5"
In Stock: 0