| Part Number | OVM9724-RADA-R1 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | CMOS |
| Pixel Size | 1.4µm x 1.4µm |
| Active Pixel Array | 1280H x 720V |
| Frames per Second | 30 |
| Voltage - Supply | 1.5 V ~ 28 V |
| Package / Case | Module |
| Supplier Device Package | - |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C |
Manufacturer: OmniVision Technologies Inc
Description: CAMERA CUBE CHIP
In Stock: 0
Manufacturer: OmniVision Technologies Inc
Description: IC IMAGE SENSOR 720P 28-CSP3
In Stock: 0
Manufacturer: OmniVision Technologies Inc
Description: CAMERA CHIP SENSOR
In Stock: 0
Manufacturer: OmniVision Technologies Inc
Description: IC IMAGE SENSOR 720P 28-CSP3
In Stock: 0