
bivar, inc. is a leading specialty manufacturer of enclosure hardware, led indication, and led lighting products and solutions that enhance the value of high technology. bivar's products display practicality and are designed to meet the increased demand for new technology across a growing range of applications.
| Part Number | SMTL4-RGY |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Color | Green, Red, Yellow |
| Configuration | Common Anode |
| Lens Color | Colorless |
| Lens Transparency | Clear |
| Millicandela Rating | 40mcd Green, 36mcd Red, 16mcd Yellow |
| Lens Style/Size | Round with Flat Top, 2.40mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.9V Green, 1.85V Red, 1.9V Yellow |
| Current - Test | 20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow |
| Viewing Angle | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 570nm Green, 640nm Red, 585nm Yellow |
| Wavelength - Peak | - |
| Features | - |
| Package / Case | 4-PLCC |
| Supplier Device Package | 4-PLCC |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W |
| Height (Max) | 2.05mm |
Manufacturer: PUI Audio, Inc.
Description: AUDIO MAGNETIC XDCR 2-4V SMD
In Stock: 0
Manufacturer: PUI Audio, Inc.
Description: AUDIO MAGNETIC XDCR 2-4V SMD
In Stock: 3000
Manufacturer: PUI Audio, Inc.
Description: AUDIO MAGNETIC XDCR 2-4V SMD
In Stock: 18000
Manufacturer: PUI Audio, Inc.
Description: AUDIO MAGNETIC XDCR 2-4V SMD
In Stock: 2000
Manufacturer: PUI Audio, Inc.
Description: AUDIO MAGNETIC XDCR 2-4V SMD
In Stock: 20000
Manufacturer: PUI Audio, Inc.
Description: AUDIO MAGNETIC XDCR 2-5V SMD
In Stock: 6000