
sl power electronics designs, manufactures and markets internal and external power supplies for medical, communications, computer peripheral and industrial electronic oems. the company is a global leader in the development of ac/dc and dc/dc standard, modified and custom power supplies.
| 부품 번호 | PW153KB1503F01 |
|---|---|
| 부품 상태 | Obsolete |
| 활용 지역 | International |
| 형태 | Desktop (Class I) |
| 입력 유형 | Cord (Sold Separately) |
| 전압 - 입력 | 100 ~ 240 VAC |
| 전압 - 출력 | 15V |
| 전류 - 출력 (최대) | 2.7A |
| 전력 (와트) | 41W |
| 부하 전력 소비 없음 | 500mW (Max) |
| 양극화 | Positive Center |
| 응용 분야 | ITE (Commercial) |
| 능률 | Level IV |
| 작동 온도 | 0°C ~ 40°C |
| 출력 커넥터 | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| 크기 / 치수 | 3.98" L x 2.40" W x 1.34" H (101.0mm x 61.0mm x 34.0mm) |
제조사: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
기술: AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 41W
재고: 0
제조사: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
기술: AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 41W
재고: 0
제조사: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
기술: AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 40W
재고: 0
제조사: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
기술: AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 41W
재고: 54